8-441-54858
8 687 33180
8 616 94005

TEISINGA KAINA UŽ PIENĄ !
Pamario pienas |Apie mus |Klauskite |Naujienos |Kontaktai |Kainos
 
Naujienos
Supirkėjai elgėsi nesąžiningai – paskirtos pirmos baudos 2015.11.12

Vilnius. Patikrinusi 30 iš 72 registruotų pieno supirkėjų dėl jų veiksmų sąžiningumo pieno statytojų atžvilgiu, Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra 10 nubaudė baudomis, o dar 11 supirkėjų pareiškė įspėjimus ar pastabas.

Žemės ūkio ministerijos parengtas Ūkio subjektų, perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymas, turintis padėti stabilizuoti padėtį rinkoje, įsigaliojo nuo šių metų rugpjūčio 1 dienos.

„Įstatymas sukurtas ne pieno supirkimo kainoms reguliuoti, bet santykių tarp atskirų pieno grandinės dalyvių, t. y. žalio pieno pirkėjų ir pardavėjų, pusiausvyrai nustatyti. Svarbu, kad įstatymas tikrai veiktų ir už pažeidimus būtų baudžiama. Tikimės, kad taip atgrasysime supirkėjus nuo piktnaudžiavimų", - pabrėžia žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Už įstatymo nuostatų laikymosi priežiūrą yra atsakinga Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra (Agentūra). Pasak Agentūros generalinio direktoriaus pavaduotojo Artūro Bagotyriaus, šiuo metu jau patikrinta daugiau kaip 30 iš 72 registruotų pieno supirkėjų. Iš jų 10 nubausti baudomis, dar 11 supirkėjų pareikšti įspėjimai ar pastabos, paprašant jų paaiškinti, dėl ko yra atsiradę tam tikrų pažeidimų.

Dažniausiai prašoma paaiškinti, kodėl supirktas ne visas sutartyje numatytas pieno kiekis, nes leistinas nukrypimas yra ne daugiau kaip 10 proc. Išsiaiškinus padėtį, dėl ko taip atsitiko, bus priimamas sprendimas, ar taikyti baudas.

Po patikrinimų baudos paskirtos žemės ūkio kooperatyvams „Krosnos pienas", „Dovainonių agroservisas", „Pieno šaltinis", „Dzūkijos pienas", „Sintautų pienas", „Paežerių pienas", „Rešketėnai," „EKO Žemaitija", UAB „Rimdalė", J. Vaitkevičienės individualiai įmonei.

„Baudos nuo 600 iki 1800 eurų supirkėjams paskirtos dėl to, kad pirkdami žalią pieną taikė skirtingą kainą, kad pakeitė sutarties sąlygas, nesilaikydami 30 dienų termino. Pasitaikė atvejų, kai nepagrįstai buvo sumažinta žalio pieno supirkimo kaina. Dažnas pažeidimas, kad sutartyse nenurodyti parduodamo žalio pieno kiekiai. Šią informaciją perduodame ministerijai, kuri protokoliniu sprendimu paskiria baudą, informaciją iš karto siunčia teismui, kuris tą baudą arba patvirtina, arba ne", - paaiškino A. Bagotyrius. 

Patikrose dalyvauja Žemės ūkio ministerijos, Agentūros ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai, kad galėtų atlikti kompleksinį patikrinimą. Pavyzdžiui, po patikrinimo žemės ūkio kooperatyvui „Dovainonių agroservisas" ne tik Agentūra pritaikė baudą, bet ir VMVT uždarė jo supirkimo punktą, nes jis neatitiko reikalavimų.

ŽŪM, MŪ inf.

back   Atgal
ŽŪKB “Pamario pienas”

Mokyklos g. 4, Laučių km. Šilutės raj.
Tel./fax. +370 441 54858
Mob.: 8 687 33180, 8 616 94005
El. paštas pamariopienas@gmail.com

Pieno tyrimai

nma; vic.lt; žūm; vmi

 

Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo paslaugos
Pamario pienas